Urfa mesleki ve teknik anadolu lisesi

Urfa mesleki ve teknik anadolu lisesi

Eylül 20, 2021 Lazer Kesim Makinası 0

Urfa mesleki ve teknik anadolu lisesi

Urfa mesleki ve teknik anadolu lisesine M.E.B. nın projesiyle alınan Robart Lazer Kesim makinasının kurulumu gerçekleştirilmiştir.

Robart Lazer kesim makinasının eğitimlerini alan hocalarımıza sertifikaları teslim edilmiştir.

Cnc Co2 lazerler ahşap, mdf, pleksi vb. metal olmayan malzemeler üzerine kesim ve kazıma işlemlerinde kullanılır. Bu makineler 3 eksen çalışan makinelerdir, silindirik yüzeylere işlem yapılması istenildiği durumlarda makineye divizör ekseni ilave edilir. Bu sayede üçüncü eksen olarak divizör kullanılır.

Bu makinelerde malzemeye işleme, lazer ışığı ile yapıldığı için hassas kesim ve kazıma işlemlerinde oldukça tercih edilir. Bu nedenle hediyelik, oyuncakçılık, promosyon, reklamcılık, mobilyacılık sektöründe önem kazanmıştır. Talaş kaldırma olmadığından kesim işleminde sadece duman ve koku olmaktadır.

Doğru havalandırma ile bunu önüne geçmek oldukça önemlidir.Robart lazer kesim makinası ile metal hariç bütün metaryelleri kesim yapabilecek olan okulumuza, Robart lazer kesim makinasının hayırlı olmasını dileriz.

Robart lazer kesim makinası içinde bulunan Luxinar metal tüp sayesinde tüp bitme derdi olmadan yıllarca kullanabilecekler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.