Robart Lazer Kesim Makinası

Robart Lazer Kesim Makinası

Ağustos 24, 2020 Lazer Kesim Makinası 0

Robart Lazer Kesim Makinası

Lazer kesim geniş bir malzeme çeşitliliğinde hassasiyete, hıza karmaşık konturlar için kullanılabilir. Basitçe, odaklanmış bir lazer ışını, malzeme üzerinde yüksek düzeyde doğruluğa ve tekrarlanabilirliğe sahip olarak kesim işlemini gerçekleştirir.

Malzemeler, az ısı  girdisi ile çarpılmaya maruz kalmadan, çapaksız ve son işlem gerek duymadan temassız şekilde işlenebilir. CAD / CAM sistemleri, lazer kesim makinası için kesme modelini tanımlamasına yardımcı olur ve etkili bir malzeme kullanımı sağlar.

 

robart-lazer-kesim-makinasi

robart-lazer-kesim-makinasi

 

Lazer kesim makinalarında lazer ışını, değişen kalınlıklara sahip çeşitli malzemelerin hassas bir şekilde kesimi için kolayca programlanabilir. Neredeyse tüm metaller lazer ile kesilebilir;  yumuşak çelik, paslanmaz çelik ve alüminyum kesim en yaygın lazer kesim uygulamaları olarak önde çıkar.

Lazer teknolojisi ile kesilebilen diğer malzemeler ahşap, plastik, cam ve seramiktir. Geleneksel yöntemler ile karşılaştırıldığında, lazer kesim çok küçük ölçekli üretimler için bile ekonomik olabilmektedir.

 

 

CO2 lazer kesim makinası, 10600 nm dalga boyuna sahiptir ve bu dalga boyu soğurulma özelliklerinden dolayı ağırlıklı olarak metal olmayan malzemeler ve çoğu plastik tipinde çalışmaya uygundur. Bunun yanı sıra CO2 lazer kesim makinalarında yapılan bazı modifikasyonlar ile metal üzerinde işlem yapmak da mümkün hale gelebilmektedir.

 

Robart Endüstriyel Lazer Sistemleri, müşterilerine yüksek performanslı ve düşük maliyetli lazer kesim makinaları sunmaktadır. Robart Lazer teknolojilerinde uzman mühendisler ve teknisyenleriyle, üretimde yüksek kalite ve profesyonel satış sonrası hizmetleri temin etmektedir.

 

İş güvenliğini sağlamak için Safety Class 1 (kapalı, ışın-sızdırmaz) lazer kesim makinaları sunan Robart Lazer, birçok sektörde farklı amaçla kullanılabilecek özgün sistemler tasarlamaktadır. Bir çok farklı tasarım seçeneği ve entegre edilebilir lazer ışını kaynağıyla, uygulamaya özel çözümler sunar.

 

LAZER KESİM MAKİNESİNDE PLEKSİGLAS MALZEME KULLANIMI

Birçok alanda kullanılmakta olan pleksiglas saydam veya yarı saydam olarak üretilmekte olan cam levhalardır. Plastik ve camdan imal edilmekte olan pleksiglas kesilip çeşitli şekillerde işlenebilen esnek bir yapıya sahiptir. Isı ile birlikte istenen şekle sokulabilen pleksiglas farklı formlara kolayca dönüştürülmektedir. Plastik üründen imal edildiği için cama göre kırılmaya karşı daha dirençlidir. Termoplastik bir malzeme kullanıldığı için farklı kalınlıklarda üretilmekte olan malzeme lazer kesim makineleri tarafından da kolaylıkla şekillendirip istenen ebatlarda ve ölçülerde kesime tabi tutulabilmektedir.

 

 

 

Pleksiglasın Özellikleri ve Kullanım Alanları

 

Camla karşılaştırıldığında çok daha hafif olan pleksiglas % 90 oranında ışık geçirgenliğine sahiptir. Dış darbelere karşı 6 kat daha dayanıklı olan pleksiglas malzemeler ısı ve ses izolasyonunda da son derece etkilidir. Kimyasal tepkime bakımından dirençli olan pleksiglas iklim koşullarında deforme olmayan bir yapıya ve esnekliğine sahiptir. Son derece pratik bir uygulama olan pleksiglas dekorasyon ve iç mimari uygulamaları için ön plana çıkan bir malzemedir. Firmamızın bünyesinde bulunan Robart  lazer kesim makineleri ile istenen şekil verildiğinde gıda sektörü tarafından da saklama kabı olarak tercih edilmektedir. Ayrıca mobilya sanayiinde de esnek yapısıyla ve rengârenk görünümüyle aranan bir ara malzemedir. Fuarcılık bakımından stantların oluşturulmasında katalogların hazırlanmasında kullanılabilmektedir. Teşhir elemanlarında ve istenen şeffaf stantların imal edilmesinde en hafif ve dayanıklı olan materyaldir. Bu özellikleri ile birlikte aydınlatma sistemlerinde, özel tasarım ürünlerinde, gösterge cihazlarında ve daha pek çok endüstriyel kurum ve sanayi tesisinde çeşitli şekillerde kullanılmaktadır.

 

Pleksiglas ve Robart Lazer Kesim Makinesi

 

Bütün bu sahalarda kullanılmakta olan pleksiglas malzemeler Robart lazer kesim makineleri ile şekillendirilebilmektedir. Gerek kesim işlemlerinde gerekse markalama uygulamalarında oldukça pratik bir materyaldir. Robart  lazer kesim makinesi pleksiglas malzemeyi istenen ebatlarda ve şekillerde kesmektedir. Eğer seri üretim yapılacaksa Robart  lazer kesim makineleri de pleksiglas malzemelerin istenen forma sokulmasını sağlamaktadır. Delinebilen ve çatlamayan yapısı ile birlikte torna işlemlerine de uygun olan pleksiglas görsel açıdan son derece renkli ve hareketli bir ara malzemedir.

 

lazer makinası,
satılık lazer,
ev tipi lazer,
lazer kesim makinası fiyatları,
pleksi lazer kesim,
pleksi kesim,
cnc lazer kesim,
lazer kesim,
lazer kesim makinası,
lazer kesim fiyatları,
cnc lazer,
lazer ahşap kesim,

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.