LAZER KESİM MAKİNESİ NASIL SOĞUTULMAKTADIR?

LAZER KESİM MAKİNESİ NASIL SOĞUTULMAKTADIR?

Haziran 30, 2020 Lazer Kesim Makinası 0

LAZER KESİM MAKİNESİ NASIL SOĞUTULMAKTADIR?

Lazer Kesim Makinesi Soğutma Sistemleri Nelerdir?

           İç ve dış mekânların dekorasyonunda, şekillendirilmesinde ve reklamcılık anlayışında devreye girmekte olan pek çok levha tipi bulunmaktadır. Ahşap levhalar kullanılabildiği gibi aynı zamanda pleksiglas dediğimiz şeffaf çözümler de bulunmaktadır. Bununla beraber plastik türevinden imal edilmekte olan pek çok panel türü de yer almaktadır.

 Tüm bu unsurlar lazer kesim makinesi dediğimiz gelişmiş teknolojik cihazlarla kesim işlemine girmekte ve istenen şekle büründürülmektedir. Lazer kesim makineleri oldukça farklı bir teknolojik sistem ile çalışmaktadır.

Temelinde karbondioksit bulunan lazer tüplerinin entegre edilmiş olduğu cihazlar sürekli olarak kesim işlemine tabi tutulduğunda ısınabilmektedir. Isınmakta olan lazer kesim makinelerinin kaliteli bir şekilde soğutulması cihazın sağlıklı çalışması ve ömrü açısından son derece önemlidir.

Robart  lazer makinelerinde son teknoloji olan hava üflemeli soğutma sistemleri devreye girmektedir. Kesim sırasında tozlanma aşırı boyutlara varabilmektedir. Özellikle seri üretim yapılacaksa mutlaka tozların havayla temizlenmesi ve cihazın tozdan arındırılması gerekmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.